פדיקור רפואי בשונה מפדיקור קוסמטי הוא פתרון אפקטיבי למגוון תופעות עור ובעיות בכפות הרגליים. באמצעות פדיקור רפואי מסירים עור יבש, קשה וסדוק, מעלימים אקזמה, יבלות וגידולי עור אחרים ומטפלים במחלות כגון ציפורן חודרנית (חתרנית), פטרת ציפורניים ועוד. בפדיקור רפואי אין שימוש במים ומטפלים ברגליים בעזרת תמיסות חיטוי מיוחדות, שמשפיעות על החלקים המתים בעור בלבד ובכך מונעים נזק לרקמות חיות. הפדיקור הרפואי מפחית משמעותית את הסיכון לחתכים או פגיעות, וגם אין סכנה של הפצת מחלות עור ולכן הטיפול מתאים במיוחד לחולי סכרת שהטיפול בכפות רגליהם מצריך משנה זהירות עקב החשש לחתכים מדממים לא רצויים שמסכנים את החולה.

סוגי הפדיקור הרפואי:

באופן גס מחלקים את הפדיקור הרפואי לשני סוגים, פדיקור שעושה שימוש במכשירים או בסכינים וכאן המקום להדגיש שחובה מצד המטפל להקפיד על סטריליות גבוה הכוללת עיקור כלי העבודה בהם עושים שימוש בהליך וזאת כדי למנוע זיהום, ופדיקור יבש שבו מורחים חומרים כימיים על כפות הרגליים שממיסים עור עבה וקשה. הפדיקור היבש מקטין באופן משמעותי כאמור את הסיכון לחתכים ופציעות ובנוסף, צמיחת העור נעשית באיטיות ובהדרגה כך שבסופו של יום, העור בכפות הרגליים מבריא כראוי.

למה נועד פדיקור רפואי?

באמצעות הפדיקור הרפואי ניתן כאמור לטפל במגוון תופעות בכפות הרגליים והציפורניים. מסירים עור עבה, קשה וסדוק, מנקים אקזמות, עובש ויבלות וגם פותרים בעיות קשות יותר כמו ציפורן חודרנית. ציפורן חודרנית נגרמת בעיקר בשל גזירת ציפורניים לא נכונה. תופעת הציפורן החודרנית עלולה להחמיר כתוצאה של טראומות חזקות ומתמשכות (בעיקר מכדורגל), או עקב שימוש בנעל לא מתאימה (צרה מידי) ולכן חשוב להקדים ולטפל בתופעה. בעיה נוספת הנמנעת על ידי פדיקור רפואי היא פטרת ציפורניים. פטרת בציפורניים יכולה להידרדר למצב בו הטיפול היחידי שניתן יהיה לבצע הוא טיפול כירורגי (הסרת הציפורן). קיימת גם אפשרות שהציפורן לא תצמח מחדש!

יתרונות הפדיקור הרפואי

היתרון הבולט בפדיקור רפואי הוא בטיחות. שמירה על רמת היגיינה גבוהה מונעת הפצת מחלות וסיבוכים עתידיים. מכונת הניקוי בפדיקור הרפואי, מנקה את העור בצורה יסודית ומקיפה, ומבטיחה יעילות טיפול מרבית. הטיפול מבוצע בעזרת מרכך מיוחד שעוזר להסיר תאי עור מתים ובעזרת מכונה ייעודית. הדיסקים שבראש המכונה אינם גורמים לכאב, או לאי נוחות במשך כל התהליך. הפדיקור הרפואי נותן את המענה הטוב ביותר לחולי סוכרת בהקשר של טיפול בבעיות עור בכפות הרגליים. מחלת הסוכרת גורמת לבעיות בזרימת דם, וכך פוחתת הרגישות בכף הרגל לכאב, ולטמפרטורה. הסיכון לחתכים ופציעות גדל כאשר ההליך מבוצע בבית או על ידי פדיקוריסטית לא מקצועית. ההמלצה היא לעבור פדיקור רפואי על ידי פודיאטור (מומחה כף רגל) שמוסמך לטפל בחולי סוכרת.

 

 

השאירו פרטים