ישנן שיטות עיסוי רבות. משך הטיפול יכול לנוע בין דקות ספורות ליותר משעה. בדרך כלל העיסוי נעשה כאשר המטופל שוכב על מזרן או מיטה (לרוב כאשר פני גופו כלפי מטה), כאשר הוא לבוש כיסוי צנוע לחימום גופו. במהלך הטיפול על המעסה ללמוד את גופו של המטופל בין אם על ידי שיחה עמו ובין אם באמצעות מישוש. הטיפול בדרך כלל יקיף את כל הגוף, והמעסה ייעזר בשמני עיסוי המתפקדים שמני סיכה על גוף המטופל. תכלית השמנים היא בריאותית גרידא. השמנים מופקים בתהליכי ייצור מבוקרים מצמחים ידועים כלא רעילים

העיסוי מתבצע על שרירים ורקמות ומבוצע באמצעות טכניקות מגע שונות הכוללות הפעלת לחץ בנקודות מרכזיות, ליטוף לאורך שרירים, חיכוך וכדומה. ישנן שיטות המתרכזות בטיפול במערכת השלד ועל-כן, טכניקות העיסוי במקרים הללו יהיו לרוב עמוקות יותר, מפאת הצורך להפעיל כוח רב יותר לטיפול סוגי העיסוי השונים השפעות מגוונות על גוף האדם:
העיסוי ממריץ ומשפר את זרימת הדם.
ממריץ ומשפר את זרימת הלימפה.
מעניק לשרירים ולרקמות הרכות בגוף האדם גמישות ומונע התכווצויות שרירים.
מפחית דלקות וכאבים.
משפר את טווח התנועה של המפרקים מערכת השלד.
מגביר את ייצור המיטוכונדריה בשרירים.
ישנם מעל 150 סוגים של עיסויים, המחולקים לתחומים שונים, בשני מישורים עיקריים: עיסויים רפואיים (תרפיים) ועיסויים הומאופטיים. רובם של העיסויים מיועדים לכל שכבות הגיל וישנם גם המתמקדים בתינוקות ובנשים הרות.

עיסוי רפואי

עיסוי רפואי הוא ביצוע פעולות עיסוי בעלות אופי פיזיותרפי על רקמות רכות, השלד, מפרקים, בלוטות לימפה וגידים באזורים שונים בגוף במטרה לגרום לשיפורים בריאותיים כגון: תפקוד טוב יותר של איבר, גמישות של שריר, חידוש רקמה אשר ניזוקה כתוצאה מפציעה, הקלה בכאבי שרירים וכדומה. כמו כן, מעניק העיסוי הרפואי שיפורים כלליים במישור הפסיכולוגי כגון: הירגעות, שינה טובה יותר, טיפול נגד חרדות ולחץ נפשי.

עיסוי הומאופתי

העיסויים הומאופתיים נכללים בתחום הרפואה המשלימה. בנוסף לתועלת הרפואית שיש בכל עיסוי (כנ״ל), העיסויים ההומאופתיים מתמקדים בהבטים של הרפואה האלטרנטיבית הנוגעים למסאז׳, בהם תחושת רגיעה הזרמת אנרגיה בגוף ועוד. תועלות העיסוי יכולת לבוא בצורת נעימות וחימום הגוף, תחושת רעננות והתחדשות, טיפול בגוף ובנפש, ויש הטוענים שיש ביכולתו לרפא או למנוע מחלות.
כל סוגי העיסויים החל מעיסוי שוודי קלאסי ועד לכוסות רוח וניקוז דם, עיסוי לימפטי ונרות הופ

השאירו פרטים