פיגמנטציה היא בעיה נפוצה ובמיוחד במדינה שמשית כמו שלנו. למרות שברוב במקרים כתמי פיגמנטציה מתחילים להופיע עם הגיל, יש גם לא מעט צעירים וצעירות הסובלים מהם, ובמיוחד נשים אחרי לידה. כך או כך, אנשים הסובלים מפיגמנטציה מחפשים פתרונות כדי להשיב לעורם את הגוון האחיד ואת הברק שקיים בעור בריא. כמו כן, בעוד שקיים טיפול פנים פרא רפואי כנגד התופעה, חשוב להבין שאין לפיגמנטציה תרופת פלא ושמדובר בטיפולים שוטפים ובתחזוקה יומיומית כדי למנוע הופעה של כתמים נוספים בעתיד. אך מהי בכלל פיגמנטציה, ממה היא נוצרת ובמה טיפול פנים פרא רפואי יכול לסייע כנגד התופעה? בוא נסביר.

מהי פיגמנטציה של העור ומה והתפקיד של המלנין בתופעה?

המלנין הוא פיגמנט הקיים בגופנו המשפיע על צבע העור, השיער והעיניים שלנו. למעשה, ככל שקיים בגופנו יותר מלנין, עורנו כהה יותר, ואף יש למלנין קשר לנקודות חן, נמשים ושומות, מהסיבה שהן נגרמות בעקבות הצטברות נקודתית של מלנין. יחד עם זאת, בעוד תפקיד המלנין הוא להגן על העור שלנו מקרינות שונות, ובפרט מקרינת השמש, כאשר הגוף שלנו מייצר עודף של מלנין העור שלנו סובל מפיגמנטציה. מדוע זה קורה? ובכן, קיימות כמה סיבות שעלולות להגביר את ייצור המלנין בגוף כאשר הנפוצה ביותר היא חשיפה לשמש, וזאת כיוון שקרני השמש מגבירים את ייצור המלנין באופן משמעותי. מעבר לכך, גם גיל והזדקנות העור, דלקות וצלקות, והשפעות הורמונליות משפיעות על ייצור המלנין, וכל אלו מובילים לפיגמנטציה של העור. כמו כן, חשוב לציין שכתמי פיגמנטציה אינם גורמים לכאב, או מורגשים על העור, אלא הם נחשבים לבעיה הפוגעת באסתטיקה של העור ובגוון האחיד שלו.

אז מה הפתרון? טיפול פנים פרא רפואי- הבהרה (פיגמנטציה)

טיפולי פנים פרא רפואי הם טיפולי עור שנועדו כדי לשפר את הבריאות הכללית של העור. כאשר מדובר בטיפול בפיגמנטציה, הטיפול פועל בהסרת תאי העור ובהתחדשות שכבת העור. מדובר בתהליך הבהרה המטפל בתאי העור העמוקים המשלב חומרים ופורמולות ייחודיות המסייעות להפחית את ייצור המלנין, וטשטוש ואף העלמת הכתמים. הטיפול בפיגמנטציה מתחלק לשני שלבים, השלב הראשון דורש טיפול פנים פרא רפואי אצל קוסמטיקאית המתמחה בתחום הפיגמנטציה, כאשר הטיפול משלב פילינג עמוק וחומרים מבהירים ייעודיים, ועיסוי העור והחדרת החומרים לעמקי העור. השלב השני זה תחזוקה ושימור אפקט הטיפול באופן יומיומי עם תמרוקים שונים שפותחו כנגד פיגמנטציה, כגון קרם הבהרה הפועל להבהיר כתמי פיגמנטציה קיימים, להעניק לעור גוון אחיד, ולעכב התפתחות של כתמי עור בעתיד. מעבר לכך, קרמי ההבהרה השונים כיום משלבים חומרים פעילים המסייעים במיצוק והצערת העור, ולכן הם מומלצים גם עבור טיפול בפיגמנטציה, אך גם כדי לשמר את העור, להשיב לו את האלסטיות שלו, ולהנות מעור בריא וזוהר.

השאירו פרטים